אביזרי שייט - עולם ומלואו

המאמר סוקר את המוצרים הבאים: נעליים ומגפיים, כפפות, חגורות ציפה והצלה


כפות הידיים והרגליים הן המקומות הרחוקים ביותר בגוף האדם יחד עם האף והאוזניים אך בשונה מהם הן במגע ממושך עם הסביבה הקרה בעת שייט.

נעליים ומגפיים - תפקידיהם העיקריים של המגפיים והנעליים הם הגנה על כפות הרגליים, בידוד השייט מהטמפ' בחוץ ושיפור האחיזה בין השייט לכלי השייט.

עפ"י רוב נעליים יהיו דקות יותר ולכן יספקו פחות חימום והגנה אך יותר גמישות לשייט וההיפך נכון לגבי מגפיים. הנעל/המגף יורכבו מניאופרן גמיש ומבודד בעוביים שונים כשהצד התחתון מחוספס לשיפור אחיזה והצד העליון מחוזק כדי להקל באיזון.

החברות בתחום ממציאות כל הזמן מוצרים היברידיים כדי לענות על דרישות מגוונות של שייטים, דוגמת זייק והגרב ללא אצבעות שלהם.
 

כפפות - בעלות תפקיד דומה למגפיים ונעליים אך לרוב מגיעות עם תוספת של חומר גס ועמיד יותר בנקודות המגע עם החבל כדי להקל על השייט בעבודה עימו.

בעבר החומר העיקרי בחיספוס הכפפות היה עור בגלל עמידותו אך לאחרונה עוברות החברות לשימוש בחומר בשם אמארה, חומר קשיח באותה מידה שאינו מתכווץ במגע עם מים.

כפפות מגיעות בשלוש צורות עיקריות בהתאם לטמפ' ולשייט: חצויות, שלוש אצבעות ומלאות.

בנוסף כפפות מגיעות בעוביי ניאופרן שונים ובשילובי חומרים בהתאם לתנאי השייט.
 

חגורות ציפה והצלה - בעבר חגורות ציפה נחשבו למסרבלות ומפריעות בשייט אך בתקופה האחרונה ישנה מגמה מורגשת לעידוד השימוש בהן, דוגמא לכך היא החקיקה בגלשני הרוח המחייבת חגורות ציפה.

חגורות ציפה תחרותיות מעוצבות על טהרת המינימליזם, הן צריכות להפריע כמה שפחות ולכן החגורה צריכה להיות במידה הנכונה, גם כדי לא להפריע לשייט אבל בעיקר כדי לעזור לו לצוף  ולשחות לאחר התהפכות במקום להפריע לו.

החגורה צריכה להיות חלקה כדי לא להיתפס במנורים, וונטות וכו'... עדיף שהחגורה תהיה עם כמה שפחות אמצעים שעלול להיווצר בהם בלאי כגון רוכסנים, קליפסים וסקוצ'ים.

כמובן שעדיף שעל החגורה תהיה משרוקית חירום ומחזירי אור למקרה חירום.

  • Facebook Black Round
5dac92ce3197fd0f5a083fbb4a31964a.png
עקבו, תייגו ואולי תזכו בפרסים שווים

רחוב הנרקיסים 1 ת.ד. 37
חבצלת השרון מיקוד 42937 

טל: 09-8666987 

פקס: 09-8663715

נייד: 0544422772

מייל: INFO@OCEAN-NATION.COM

שעות פתיחה חנות
א', ג', ד, ה'           10:00 - 17:00

ב'                        10:00 - 15:00
שישי ושבת            09:00 - 16:00